راهنمای مراجعین

ساعت های ملاقات بابیماران بستری:
 ساعت ملاقات از 15 تا 16 می باشد.ورود به بخش های ویژه ممنوع می باشدو ملاقات از طریق راهروی مشاهده انجام می شود.

 


رعایت قوانین ملاقات :
حتی
الامکان از حضور در بیمارستان و بخش در مواقع خارج از وقت ملاقات بپرهیزید از به همراه آوردن کودکان زیر 12 سال به محیط بیمارستان خودداری فرمایید. 

 

 

در برنامه تحول نظام سلامت:

بیماران دارای دفترچه بیمه(تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خدمات درمانی در صورت بستری شدن با تایید..... حداکثر %10 کل هزینه بستری را پرداخت می نمایند.موارد خودکشی، اعمال جراحی زیبایی ، ضرب و جرح  از شمول برنامه فوق خارج می باشد.حوادث ترافیکی با ارائه کروکی یا انتقال توسط 115 رایگان می باشد. بیمارستان در طول بستری، مجاز به ارجاع همراه بیمار به بیرون جهت تهیه دارو، ملزومات مصرفی و خدمات تشخیصی شمول برنامه نمی باشد. هزینه زایمان طبیعی 100% رایگان است.( در این مرکز زایمان بی درد انجام می شود.)هزینه سزارین انتخابی (بنا به درخواست بیمار) 100% به عهده بیمار می باشد.


رعایت نکات زیر الزامی می باشد:

· به منظور رعایت حقوق افراد  و حفظ ایمنی، از کشیدن سیگار خودداری نمایید

· قبل و بعد از تماس با بیمار به شستشوی دست ها توجه فرمایید.

· از آوردن اشیاء قیمتی و زیورآلات خودداری فرمایید.

· از دادن غذا یا دارو به بیماران بدون هماهنگی با پرستاران بخش اکیدا خودداری فرمایید.

· از دست زدن به سرم و کم و زیاد کردن قطرات آن و وسایل تیز و برنده اکیدا خودداری فرمایید.

· به منظور کنترل آلودگی صوتی در محیط بیمارستان،  گوشی همراه خود را در حالت سکوت قرار دهید تا از ایجاد سر و صدا در راهروهای بیمارستان خودداری شود .
به منظور رعایت اصول کنترل عفونت، از آوردن گل طبیعی خودداری نمایید.

· از ریختن زباله در سطل های زرد رنگ که مخصوص زباله های عفونی بیمارستانی می باشد خودداری نمایید.
 


امور بیمه ایی:

مدارک لازم جهت بیمه شدگان:

برای  نوزاد زیر 30 روز دفترچه بیمه مادر قابل استفاده می باشد. و تا دو سال دفترچه بیمه فاقد عکس قابل قبول و بعد از آن می بایست دفترچه عکس دار ارائه شود. در این بیمارستان کلیه بیمه های رایج از قبیل تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خدمات درمانی و بانک تجارت پذیرش می گردد و فعلا بیمه های تکمیلی  و سایر  بانک ها، تحت پوشش بیمارستان نمی باشد. و بعد از پرداخت هزینه بصورت آزاد بیمارستان با ارائه مدارک تسویه حساب جهت ارائه به بیمه های مربوطه اقدام می نمایید. 
 

 


بیماران فاقد هرگونه بیمه:

بیماران ترخیص شده از بیمارستان تا قبل از ترخیص با در دست داشتن شناسنامه و دو  قطعه عکس 4×3 می توانند  به بیمه سلامت واقع در میدان بسیج خیابان شهید فلاحی جنوبی اداره بیمه سلامت مراجعه نمایند تا بیمه سلامت صادر شود.
 


مدارک لازم جهت صدور گواهی ولادت:

 اصل شناسنامه و کارت ملی  پدر و مادر

گواهی ولادت هر روزه به جز روزهای تعطیل در ساعت 11 تا 12:30 توسط منشی بخش زایمان صادر می شود. جهت اتباع خارجی گواهی ولادت صادر و تحویل ثبت احوال داده می شود.


ترخیص:

بعد از ترخیص بیمار توسط پزشک پرونده بیمار بعد از انجام  یکسری از مراحل از بخش مربوطه به واحد ترخیص ارسال می شود و بعد از اطلاع بخش، همراه بیمار به واحد ترخیص مراجعه  می نماید در صورت کامل شدن مراحل محاسبه صورتحساب چاپ و با دو  برگه ترخیص به همراه داده میشودکه یک برگ آن به بخش بستری و یک برگ به نگهبانی داده میشود. ( هنگام خروج بیمار، بخش باید برگه خلاصه پرونده و آموزشهای لازم را به بیمار داده باشد.)
 


قوانین ارائه مدارک جهت متقاضی:

از آن جایی که پرونده بیمار از اسناد محرمانه می باشد به هیچ وجه به بیماران تحویل داده نمی شود، در صورت نیاز از ارگان های مرتبط(پزشکی قانونی، دادگستری و....) با نامه کتبی و مهر شده به واحد مدارک پزشکی مراجعه نموده و با دستور مدیریت کپی مدارک در اختیار درخواست  کننده قرار می گیرد.


بیماران عزیز میتوانند بعد از ترخیص در صورت داشتن هرگونه مشکل یا سوال در رابطه با بیماری، داروها، زخم و ........ در روزهای زوج هفته از ساعت 9 تا 12 با واحد آموزش سلامت بیمارستان 15-02835249211 داخلی  7034تماس بگیرند.

 

دفتررسیدگی و پاسخگویی به شکایات بیمارستان شفاء تاکستان جهت رفع مشکلات،انتقادات ودعاوی بیماران ومراجعین محترم آماده خدمت رسانی می باشد.جهت ارائه انتقادات وشکایات خود میتوانید به روشهای زیراقدام نمائید:

*انتقادات و شکایات و پیشنهادات در صندوق های نصب شده در بخشها و واحدهای مختلف بیمارستان به صورت کتبی انداخته شود.

*مراجعه حضوری به دفتر پرستاری

* تماس تلفنی با شماره 15-02835249211 داخلی 7000

*تماس تلفنی با شماره موبایل 09198684640