اخبار

بیمارستان شفا، گامی بسوی تحقق عدالتِ درمانی

1397/11/16 سه‌شنبه

بیمارستان شفا، گامی بسوی تحقق عدالتِ درمانی

دکتر مجید ستوده، رئیس بیمارستان «شفا» تاکستان، به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و سال روز گشایش این مرکز با بیان این که احداث بیمارستان شفا، گامی موثر به سوی تحقق عدالتِ درمانی بود، عنوان کرد: این بیمارستان با افزایش سرانه تخت بستری شهرستان تاکستان، نقش بسزایی در نیل به اهداف سند چشم انداز 1400 در مورد دستیابی به سرانه استانداردِ تخت بستری در استان قزوین ایفا می‌کند.

دکتر ستوده، دستاوردهای حال حاضر بیمارستان شفا را روایتگر تلاش بی وقفه تمامی کارکنان این مرکز از بدو تاسیس آن دانست و اظهار کرد: بیمارستان شفا که از محل اعتبارات ملی و با بودجه‌‌ای بالغ بر 400 میلیارد ریال در سال 94 راه‌اندازی شد، اکنون به طیف گسترده ای از ساکنان غرب استان قزوین خدمت رسانی می‌کند.

رئیس بیمارستان شفا تاکستان با تاکید بر این که کوشش برای بهبود کیفیت خدمت رسانی به مردم، نباید متوقف شود، تصریح کرد: نهادینه کردن تلاش برای رفع نواقص در این مرکز، امری ضروری تلقی می‌شود و دستاوردهایی مانند: رتبه نخست زایمان طبیعی در استان قزوین، رتبه نخست بیماری‌یابی در کنترل عفونت‌های بیمارستانی، رتبه نخست گزارش عوارض تزریق خون و رتبه برتر بازرسی بانک خون را از ثمرات این نگرش برشمرد.

وی همچنین، اقدامات انجام شده برای ارتقای ایمنی بیمارستان، مانند: برگزاری مانُور و نشست‌های آموزشی گروهی در مورد پدافند غیرعامل و رویکردهای مواجهه با حوادث، بحران و بلایا را بسیار ارزشمند عنوان کرد.

این مقام مسؤول، در ادامه نیز به ارائه آمار عملکرد بیمارستان پرداخت و گفت: از زمان آغاز فعالیت این مرکز تاکنون، تعداد 37 هزار و 569 تن در این مرکز بستری شده‌اند و 11 هزار و 585 تن، تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند. وی ادامه داد که تعداد مراجعه سرپایی به بخش اورژانس و درمانگاه تخصصی 111 هزار و 700 تن بوده است که از این تعداد، پنج هزار و 476 تن، جراحی سرپایی شده اند‌ و 154 هزار و 830 تن از خدمات اسکرین بیمارستان استفاده کرده‌اند.

مدیر بیمارستان شفا، با اشاره به اینکه در برنامه راهبردی بیمارستان شفا به زایمان طبیعی و سلامت مادران باردار و نوزادان، توجه ویژه‌‌ای شده است، تعداد زایمان انجام شده در این مرکز را سه هزار و 158 مورد اعلام کرد.

دکتر ستوده در پایان تصریح کرد: بیمارستان شفا در کنار تمرکز ویژه بر درمان، با استفاده از پتانسیل فضاهای درمانی و به وسیله برگزاری آموزش‌های همگانی با موضوع اصلاح سبک زندگی برای مراجعه کنندگان، در این مدت، توجه خاصی به امر پیشگیری داشته است.
خبر، میثم مهرابی  

 
امتیاز دهی